TopMoka - dizajnové talianske mokka kávovary

Vy ste ešte neochutnali moka kávu?

Veľmi dobrý spôsob prípravy chutnej šálky kávy. Principiálne má blízko k espressu. Káva z moka kanvice je veľmi silnej, výraznej chuti, oproti espressu je však predsa len trocha horkejšia. Podáva sa malá silná káva. Tento spôsob prípravy je veľmi populárny v talianskych domácnostiach. Ak patríte ku „kávičkárom“ ktorí chcú mať svojú obľúbenú kávu stále pri sebe, tak kávovar TopMoka je určený presne pre vás.

Rozdiel medzi espressom a moka kávou spočíva už pri príprave samotnej kávy. Nenápadný no zásadný rozdiel je pri tlaku ktorý sa pri príprave využíva, na prekvapkanie dobre spravenej moky sa využíva tlak 1-1,5 baru, pričom na prípravu espressa s typickou krémou je potrebný tlak až 15 barov.

Dôsledkom tohto rozdielu ma moka inú, výnimočnú, no oveľa lahodnejšiu chuť. Nie je to „turek v skle“, nie je to „neska“, je to výnimočná moka. Kto skúsil, ostal verný, kto neskúsil, nech neváha!

Kréma na káve, ktorá v tomto prípade závisí zväčša od pomletia kávy je veľmi zriedkavá a od kávy na espresse sa výrazne lýši. To čo na moka espresse môžeme vidieť sú skôr pozostatky bubliniek z procesu varenia. To taktiež súvusí s populárnym názvom „koťogo“ pôvodom z maďarčiny, čo znamená prebublávanie.

Chuť moka kávy je omnoho výraznejšia a práve tým si získala mnohých kávičkárov.

Tak ako každý Talian, aj vy môžete mať vďaka kávovaru Top Moka doma kúsok svojho Talianska.

 

moka kávovar
Zaujalo vás to? Nie je na čo čakať.
Zobraziť všetky varianty TopMoka

Čítajte ďalej

DEC
02
10 faktov o káve, ktoré ste doteraz nepoznali

Viete ktorá káva je najdrahšia na svete? Koľko kávových zŕn potrebujete na jednu šálku kávy? Kedy je kofeín najefektívnejší? Ako vyšperkovať prípravu vašej kávy tak aby bola TOP?

NOV
27
60 rokov a stále IN

Kedy, kde a ako to začalo? Ako to pokračovalo a kde sme teraz? Mokka kávovar znamená viac než si myslíte!

Štýlové a funkčné
Kombinácia funkčnosti a krásneho nadčasového dizajnu sa hodí do každej kuchyne.